Základné bunkové soli


NAT PHOS. Astrológia – Váhy. Príznaky : mastná pleť. Nečistá pleť, zčervenalá, vyrážková, mastné póry s bielymi alebo čiernymi bodkami. Dvojitá brada a strata obrysu tváre v oblasti sánky. Výrazné ukladanie podkožného tuku. Náhla chuť na sladké, múčne alebo tuky. Náhla únava a potreba kávy. Kyslá chuť v ústach ráno po prebudení.

NAT PHOS reguluje metabolizmus tukov a odburávanie cukrov. Nedostatkom NAT PHOS a teda následným prekyslením krvi dochádza k zahusťovaniu žlče a jej sťaženému vylučovaniu. Pomáha upraviť pH prekysleného organizmu. Pomáha pri chudnutí, pri pálení záhy, nadprodukcii žalúdočnej kyseliny. NAT PHOS je významným liekom na zdúrené uzliny.

Nat Phos

 

 

NAT SULPH. Astrológia – Býk. Príznaky : telo je nasiaknuté vodou ako špongia, vačky pod očami. Opuchnuté ruky, nohy a pocit ťažkých nôh. Červený nps alebo okraj ušnice. Nečistá zapálená koža. Väčší deficit sa prejaví žltým alebo žlto – zeleným zafarbením kože, napríklad okolo úst a chuťou žlče na jazyku, žltou farbou očných bielok.

NAT SULPH je vhodný pri chronickom kašli a respiračných infektoch. Je potrebný na spracovanie alkoholu, je dobrý aj na poškodenú pečeň alkoholom. Je základný liek pre diabetes. Pri nedostatku tejto soli v tele sa začne hromadiť voda a dochádza k opuchom (končatiny, vačky pod očami, šija), rýchlemu priberaniu na váhe a mnohým zdravotným problémom, ktoré majú spoločné jedno : zhoršujú sa vo vlhkom prostredí, za daždivého počasia. NAT SULPH sa považuje za podporný biochemický prostriedok pri leukémii, ktorá je sprevádzaná opuchom sleziny.

Nat Sulph

 

 

SILICEA. Astrológia – Strelec. Príznaky : vypadávanie vlasov, štiepanie končekov vlasov, slabé lámavé nechty, olupujúce sa v plátoch, hlboké vrásky, ktoré su často už hneď pri ušiach, na čele, krku, hlboké vejárové vrásky od vonkajších kútikov očí. Lesklá špička nosa alebo čelo. Hlboko zasadené oči, veľmi vpadnuté oči.

SILICEA pomáha udržiavať zdravú a pevnú kožu, vlasy a nechty. Vyhladzuje vrásky – biochemický lifting tváre. Výborný liek pri atopických ekzémoch, pokiaľ ide o pokožku typickú pre nedostatok SILICEI – jemná tenká, hladká a precitlivelá. Pomáha pri opotrebovaní všetkých veľkých kĺbov, reume a pri hernii platničiek alebo brušnej steny. SILICEA spolu s CALC FLUOR sú prevenciou strií v tehotenstve a období intenzívneho rastu.

Silicea

 

 

KALI SULPH. Astrológia – Panna. Príznaky : pigmentové fľaky, poruchy pigmentácie. Žltozelený striedavo hustý a riedky, lepkavý výtok. Nesprávna funkcia pankreasu (ľudia zjedia málo a sú plní). Bolesti hlavy, kašeľ, dusivý pocit, túžba po čerstvom vzduchu.

KALI SULPH je dôležitý pre vnútorné dýchanie, čiže výmena kyslíka medzi krvou a bunkami, prebieha v tkanivách. Bunkový čistič, stimuluje pečeň. Je to pomaly pôsobiaci minerál, ktorý dôkladne detoxikuje vnútro bunky. Nedostatok KALI SULPH spôsobuje pitie veľa kávy, fajčenie, grilované a spálené potraviny. Nedostatok kyslíka vo vnútri bunky a potreba vzduchu sa môže prejaviť ako túžba po čerstvom vzduchu, najmä večer, alebo až ako astma, či klaustrofóbia. Je dôležitý minerál pre sliznicu pľúc, a preto aj pre liečbu astmy. Liek pre epitelióm (rakovinu kože).

Kali Sulph

 

 

MAG PHOS. Astrológia – Lev. Príznaky : neistota, utiahnutá povaha, komplexy. Červené fľaky na krku, dekolte a na tvári pri strese. Neustále trasenie nohami, rukami, syndróm nepokojných nôh. Žravosť a túžba po horkej čokoláde a chuť na kakao.

Zabezpečuje relax svalov a nervov. Pri nedostatku magnézia vznikajú kŕčove stavy hladkých aj priečne pruhovaných svalov. Uľavuje pri náhlych, prudkých, bodavých, spastických, migrujúcich, obťažujúcich a prerušovaných bolestiach. Pri akútnej bolesti rozpustíme 5 tabliet v horúcej vode a naraz vypijeme.  MAG PHOS je účinné pri migréne. Pomáha pri nadúvaní, nadmernej plynatosti a črevných kolikách, obličkovej a žlčníkovej kolike, pri seknutí v krížoch, pri nervovej tenzii, strachu a skúškovom strese, kŕčovité bolesti pri menštruácii. Nedobrovoľné tiky očného viečka, mykanie hlavou. Soľ vhodná pre športovcov, zlepšuje svalový výkon. Relaxácia, nielen svalová ale aj psychická a nervová. MAG PHOS je najlepší minerál pre pôrod. Posledný mesiac alebo 6 týždňov tehotenstva je podávanie magnézia výborná príprava na pôrod a kvalitné kontrakcie.

Mag Phos

 

 

NAT MUR. Astrológia – Vodnár. Príznaky : opuchy tváre. Suchá koža a sliznice. Potenie slané, vodnaté. Priezračný hlien s bublinkami a pena na jazyku. Vysoký krvný tlak. Návaly a depresívne nálady v klimaktériu (jazyk bez povlaku).

NAT MUR je veľmi dôležitý na ochranu slizníc, vďaka nemu sa na slizniciach vytvára mucín. Nedostatok NAT MUR a municínu spôsobí, že sliznica je suchá, opuchnutá, prípadne má vodnatú sekréciu. NAT MUR je najdôležitejšia minerálna látka pre málo prekrvené tkanivá, najmä oko, chrupavku a platničky. Pomáha pri praskaní a vŕzganí v kĺboch, vode v kolene, vysychaní platničiek. Vytvára a reguluje kĺbové mazivo. Zneškodňuje biologické jedy v tele a preto je dobrý pri poštípaní jedovatým hmyzom a je základným biochemickým liekom pri alergických reakciach. NAT MUR podporuje funkciu obličiek. Obličkami prejde denne 1000 l krvi, z toho sa vytvorí 100 l prvotného moču a nakoniec 1-1,5 litra finálneho moču. Táto funkcia obličiek je závislá na NAT MUR.

Nat Mur

 

 

FERR PHOS. Astrológia – Ryby. Príznaky : prekrvená červená tvár – uši, líca. Chronický deficit sa prejaví modro-čiernym zafarbením po bokoch koreňa nosa pri kútiku oka. Ľudia sa rýchlo unavia, neznášajú slnko. Prímes svetločervenej krvi vo zvratkoch, stolici, pri menzese atď. Kľúčové : pulzujúca bolesť, teplota.

Biochemická pomoc pri teplote, zápale a krvácaní. Zápal a zvýšená teplota je biochemicky nedostatok kyslíka a teda tento stav vyžaduje nosič kyslíka – železo. Zvýšením kyslíka sa zápal a teplota odstránia. FERR PHOS je dôležitý pre prenos kyslíka krvným riečiskom, podporuje funkciu cirkulačného a imunitného systému. Je liekom pre prvé štádium zápalu a choroby. Pôsobí v počiatočnom štádiu infekcie a bežných nachladnutiach so zvýšenou teplotou (38,5 – 39 °C). FERR PHOS je výborný pri zápale stredného ucha. Pomáha pri slabej imunite, prechladnutí a chrípke, pri bakteriálnych, mykotických a parazitárnych ochoreniach, detských chorobach ako kiahne. Vhodné pri zápaloch močových ciest s nutkaním na močenie, pri prerezávaní zúbkov, vytrhnutí zuba, bolestiach žalúdka po malom množstve jedla.

Ferr Phos

 

 

KALI MUR. Astrológia – Blíženci. Príznaky : biely povlak na jazyku. Biele kruhy okolo očí. Pavúkovité cievky kdekoľvek na koži. Znamienka nad úrovňou kože bezfarebné, červené, hnedé, kožné výrastky. Pery s bielym zafarbením. Nedoslýchavosť a poruchy prekrvenia ucha v dôsledku zvýšenia hustoty krvi. Zdúrené uzliny, opakované aj chronické zápaly uší.

KALI MUR je úzko spojený s tvorbou vlákien v tele (fibrín, kolagén, elastín). Je dôležitý pre stavbu svalov a nervov, kože slizníc, vytvára extracelulárny matrix. Nedostatok KALI MUR zvyšuje hustotu krvi a riziko vzniku embólie. Reguluje zrážanlivosť krvi. Nedostatok KALI MUR spôsobí opuch alebo biely výtok, či už v dýchacich cestách alebo v pohlavných orgánoch, mäkký opuch uzlín (napr. mandle, prsníky), opuchy spojivového tkaniva, kĺbov a kože vo všeobecnosti v dôsledku zápalu alebo traumy. KALI MUR pomáha vylúčiť chemické jedy z organizmu.

Kali Mur

 

 

KALI PHOS. Astrológia – Baran. Príznaky : hnilobný zápach zo žalúdka, krvácajúce ďasná. Hnilobný zápach z úst a tmavožlĺý až hnedý povlak na jazyku. Svalová slabosť, anémia.

KALI PHOS je základná soľ pre životnú energiu. KALI PHOS asistuje v podpore funkčnosti celého nervového systému a činnosti srdca. Nachádza sa vo všetkých živých bunkách, no v mozgu a nervoch je jeho podiel a význam najväčší. Pomáha udržiavať dobrú pamäť a koncentráciu, energiu, entuziazmus a pocit pohody. KALI PHOS je veľmi vďačný liek, nakoľko veľmi rýchlo pomôže prepracovanému biznismenovi alebo vystresovanej matke chorého dieťaťa, pri emočnej traume, plačlivosti, pri žiali a zármutku, melanchólii, pomáha prelomiť depresiu, apatiu. Pôsobí podporne ako tonikum vitality, je vhodný na slabosť a únavu, ktorej príčinou je prepracovanosť, starosti či nervové rozrušenie.

Kali Phos

 

 

CALC PHOS. Astrológia – Kozorožec. Príznaky : voskové zafarbenie najčastejšie na krídlach nosa, na ušiach a na nadočnicových oblúkoch. Priesvitné, odvápnené zuby, rozpadavé zuby. Biele fľaky na nechtoch a zuboch (Zn). Veľmi studené ruky a nohy a ihličkové pichanie v končatinách. Necitlivosť končatín, tŕpnutie. Mravenčenie v rukách alebo nohách. Stuhnuté svaly šije.

Má funkčnú úlohu a aj stavebnú úlohu. 99 % kalcia sa nachádza v kostiach, 1 % ako voľné ióny v bunkách a 0,1 % v medzibunkovej tekutine. Jeho stavebná funkcia súvisí s metabolizmom bielkovín. CALC PHOS je nevyhnutné pre spracovanie bielkovín z potravy ako aj pre tvorbu potrebných bielkovín v tele. Funkciou kalcia je svalová kontrakcia, vďaka kalciu sa môže sval stiahnuť. CALC PHOS sa nachádza najmä v kostiach, zuboch, spojivovom tkanive, mlieku, žalúdočnej kyseline. Je nevyhnutné pre tvorbu krvi a krvných buniek v kostnej dreni. Je dôležité aj pre zrážanlivosť krvi. Kalcium je dôležitý pre tvorbu a uvoľňovanie hormónov v nadobličkách, hypofýze. CALC PHOS je soľ na reumatické bolesti kĺbov, ktoré reagujú na zmenu počasia. Pocit chladu v kĺboch po zmene počasia. Podávané matke pomáha, ak dieťa odmieta materské mlieko pre zlú chuť.

Calc Phos

 

 

CALC SULPH. Astrológia – Škorpión. Príznaky : alabastrová biela tvár, ako stena. Hnisavé akné a hnisavé vyrážky alebo dlhodobo hnisajúce, mokvavé rany. Afty v ústach. Stuhnuté podkožné tkanivo.

CALC SULPH lieči hnisavé exsudácie z mukóznych membrán ako aj hnisavé vačky, ložiská, tuberkulózne intestinálne ulcerácie, ulcerácie očnej rohovky. CALC SULPH sa vyskytuje v prírode ako sádra, selenit alebo alabaster. Nachádza sa a plní svoju úlohu najmä v pečeni, slizniciach, koži a spojivovom tkanive. CALC SUPLH podporuje funkciu pečene, odolnosť a integritu bunkových membrán. Odumreté zvyšky krvných buniek sa odstraňujú normálne v pečeni do žlče. Pri nedostatku CALC SULPH sa zvyšky erytrocytov dostávajú ku slizniciam a koži, kde spôsobujú zápal a erupciu a vylučujú sa ako hnis. CALC SULPH je vhodný na akné a hnisavé vyrážky, hnisavý zápal mandlí (po Silicei), chronicky hnisavé slzné kanáliky (po Silicei).

Calc Sulph

 

 

CALC FLUOR. Astrológia – Rak. Príznaky : hnedo-čierne kruhy pod očami a nad očami, ktoré sa začínajú v kútiku oka. Jemné vrásky na tvári v tvare mriežky, začínajú sa v kútikoch oka. Zhrubnutá alebo popraskaná koža na rukách a nohách. Popraskaný jazyk. Popraskaná a slabá zubná sklovina. Modré pery.

Strata CALC FLUOR veľmi často je dôsledkom chronického prekyselenia organizmu. Kalcium neutralizuje kyselinu a vytvárajú kalciové soli kyselín, ktoré sa ukladajú ako kalcifikáty. Nedostatok CALC FLUOR spôsobí prolaps maternice, ochabnutie brušnej dutiny. CALC FLUOR je vhodný na prevenciu zubného kazu, najmä v tehotenstve, pri obnažených kŕčkových zubov, pomáha pri citlivých zubov, pomáha pri citlivých zuboch, slabej a popraskanej zubnej sklovine.

Calc Fluor

 

 

BIOKOMPLEX. Kombinácia všetkých 12 bunkových solí v rovnakých pomeroch.

Pri každodennom užívaní predstavuje účinnú podporu zdravia ako účinné tonikum. Vyvážená suplementácia všetkých minerálov vo veľmi dobre vstrebateľnej forme. Je to praktické riešenie prevencie pre všetkých ľudí, najmä pre starších a polymorbidných ľudí alebo na preventívne doplnenie minerálov u ľudí s vyšším mentálnym alebo fyzickým výkonom, ľudí na redukčnej diéte a u detí.

Biokomplex