Chromium Muriaticum Zobraziť väčšie

Chromium Muriaticum

Nové

Veľkosť balenia : 90 g (180 tbl.)

Viac detailov

na sklade

13,00 €

Detaily

Chróm je súčasťou GFT – tolerančného faktora glukózy, ktorý podporuje väzbu inzulínu na jeho receptor v bunke. Chróm pracuje rovnako ako inzulín. Normalizuje hladinu krvného cukru, normalizuje hladinu cholesterolu. Pomáha pri diabete II. typu, kedy sa vylučuje dostatok inzulínu v pankrease, avšak bunky sú na neho rezistentné. Nedostatočný metabolizmus glukózy spôsobuje potom zvýšenú tvorbou triglyceridov a ukladanie tukov v organizme. Chróm sa podieľa na znižovaní podielu tukov a zvyšovaní podielov svalov (bielkovín) v organizme, zvyšuje príjem aminokyselín bunkami, tieto účinky sa však pripisujú pôsobeniu inzulínu, chróm podporuje účinok inzulínu.

Chróm je dôležitý pre normálny metabolizmus cukrov, tukov a bielkovín.

Počas stresu (psychický, fyzický – vrcholoví športovci, emocionálny, metabolický – sacharidová strava) sa zvyšuje potreba chrómu v organizme počas celej doby stresu. Normálna hladina chrómu zvyšuje odolnosť voči stresu.

Chróm sa komerčne odporúča ako prostriedok na redukciu hmotnosti a tukového tkaniva, avšak v prvom rade treba upraviť stravu a pohyb.

Terapeuticky možno chróm využívať pri zhoršenej tolerancii glukózy, rezistencii na inzulín a v prevencii tvorby aterosklerotických zmien na cievach pri diabete. Je to doplnková soľ k Nat Phos.

Reviews

Write a review

Chromium Muriaticum

Chromium Muriaticum

Veľkosť balenia : 90 g (180 tbl.)

Write a review

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež: